Investice do zlata

Hodnota peněz je v dnešní době velmi relativní. Inflace nám každým dnem užírá nezanedbatelnou část našich výdělků a celosvětové trhy jsou nestabilní. V této nejisté době je proto důležité myslet na svoji budoucnost a své úspory vložit do něčeho, co tu bylo a bude vždy - zlato. Udělal tento důležitý krok můžete například u známé společnosti FINOD, která má v tomto oboru dlouholeté zkušenosti. Pomocí jejich jednoduché kalkulačky si můžete spočítat, kolik úspor byste do zlata měli vložit.
 
 

 Doporučuji navštívit bezpečné stránky 

Trh aktuálně nabízí jedinečný okamžik k nákupu zlata! Začátkem března se uncový investiční slitek Lady Fortuna prodával za cenu kolem 57 000 Kč, nyní se jeho cena pohybuje kolem 49 000 Kč. Podle analytiků má ale zlato před sebou dlouhodobý růst. Jeho cena může překonat 3 000 USD za trojskou unci, což by znamenalo, že se uncový slitek Lady Fortuna bude prodávat za více než 80 000 Kč.
 
Pokud cena fyzického zlata klesá, nabízí se skvělá příležitost k jeho nákupům. V minulosti jsme se přesvědčili, že se zlato během krizí chová velmi podobně. Ať už to byla velká finanční krize v letech 2008‑2011 nebo počátek války v Afghánistánu, byli jsme svědky mírného poklesu ceny drahého kovu, kterou následně vystřídal výrazný růst.

Je velmi pravděpodobné, že by zlato mohlo tento scénář zopakovat i nyní. Ekonomiku svírá vysoká inflace a rostoucí ceny energií, nestihla se vyrovnat s dopady pandemie COVID-19 a už ji ovlivňuje konflikt na Ukrajině. Světová situace je komplikovaná a boj s inflací, ke kterému centrální banky přikročily, může skončit recesí či další krizí. Vedle toho stojí zlato, které bylo a bude bezpečným útočištěm, ke kterému se investoři v podobných situacích obrací. Poptávka roste a vše nasvědčuje tomu, že v tomto trendu setrvá i v dalších obdobích.

Doporučujeme Vám proto využít této krátkodobé příležitosti a oslovit své klienty, aby využili možnosti nakoupit si investiční zlato za příznivou cenu. Stačí, když si pošlou mimořádnou platbu na svůj iiplan® nebo si za Vaší pomoci sjednají nový nákup. Zajistíte jim tak již vytvořené úspory nejen před inflací, ale i před znehodnocením v důsledku možné hospodářské krize.